Su Yumuşatma Cihazı Nasıl Çalışır ve Ne İşe Yarar?

Yaz aylarındaki su tüketimimiz hava sıcaklığının artmasıyla birlikte yükselişe geçmiş durumda. Yalnız içme suyu tüketimimiz değil tabii, daha sık duş alıyor, kış aylarına oranla daha çok çamaşır yıkıyoruz.

Aslına bakarsanız su yumuşatma cihazlarının özellikle yaz aylarıyla birlikte artan su tüketimine doğru oranda bir katkısı var. Çamaşırlarınızdan başlayalım. Evde yumuşatılmış su kullanırsanız daha az deterjan kullanarak daha temiz çamaşırlar elde edebilirsiniz. Çünkü suyun sertliği düştüğünde temizleyici özelliği artar.

Yumuşak suyu benzer şekilde bulaşık makinenizde kullandığınızda bulaşıklarınızın daha temiz olduğunu, bardak ve tabaklarınızın çizilmediğini göreceksiniz. Yumuşak su içinde kireç olmadığı için lavabonuz tıkanmaz, musluğunuz ve çatal bıçaklarınız da parlaklığını yitirmez. Duş yaparken de yumuşatılmış suyun farkını hemen hissedeceksiniz. Çünkü yumuşak su cildinizi kurutmaz, saçlarınızda kepek oluşumunu önler ve saç boyası kullanıyorsanız boyanın saçınızda daha uzun süre kalmasını sağlar.

NEDEN SU YUMUŞATMA CİHAZLARINI KULLANMALIYIZ?

Su yumuşatma cihazları, suyun sertlik düzeyinin istenilen seviyeye getirilmesi için kullanılır. Kirece sebep olan kalsiyum ve magnezyum gibi minerallerin suda uzaklaştırılmasını sağlayan cihaz, bu minerallerin yerine sodyum kullanarak suyu yumuşatır.

A. O. Smith’in sunduğu iki tip Evsel Su Yumuşatma Sistemi var: Triasoft Midi ve Triasoft Mini. Triasoft sistemlerde, su cihaza şebekeden alınırken 20 mikron hassasiyetinde, kendi kendini temizleyebilen Ultra-fil teknolojisinden geçerek girer. Böylece suda bulunan tortu ve kirlilik oluşturan parçacıklar tutulmuş olur. Triasoft ayrıca suda ferro demir giderimi yaparak çamaşır ve bulaşıklarınızda lekelenmeyi ve metal borularda zamanla oluşacak korozyonu önler. Triasoft sert su kullanımı sonucunda kullandığınız cihazlarda oluşan zararları giderir, cildinizi kireçli suyun zararlarına karşı korur, genel boru hatlarınızda kirecin sebep olduğu tıkanmaları ve aşınmaları engelleyerek sağlıklı, hijyenik ve tasarruflu çözümler sunar.

A. O. Smith Su Yumuşatma Cihazları ile;

● Daha az şampuan ve sabun tüketimi yapar ve daha fazla köpük elde edersiniz.

● Yumuşak su sayesinde saçınız ve cildiniz daha yumuşak, sağlıklı ve parlak bir görünüm kazanır.

● Çamaşır ve bulaşık makinelerinde kireç önleyici, tuz ve parlatıcı kullanımına gerek duyulmaz Ayrıca deterjan kullanımında önemli ölçüde tasarruf etmiş olursunuz. ● Lavabo, küvet, klozet, musluk ve duş başlığı gibi yerlerde kireç oluşumu engellenir. Böylece günlük temizliğe daha az zaman ayrılır.

● Su yumuşatma cihazları kireç oluşumunu engellediği için tesisatların ömrü uzar, dönemsel tamir aralığı artar ve tamir masraflarınız azalır.

● Su ile sürekli temas eden elektrikli ev aletlerinin kullanım ömrü uzar.

Leave a Comment