Hangi Su Arıtma Cihazını Almalıyım? Su Arıtma Cihazı Rehberi

 Su içmenin faydaları saymakla bitmez. Evinize alacağınız su arıtma cihazınızı seçerken dikkat etmeniz gerekenleri, doğru su arıtma cihazını seçerek hem cebinizi hem sağlığınızı nasıl koruyacağınızı sıraladık.

Öncelikle alacağınız su arıtma cihazını neresi için alacağınızı netleştirmeniz gerekli. Cihazınızı evinize mi yoksa iş yerinize mi alacaksınız? Su arıtma yapan cihazlar, oda sıcaklığında içme suyu alacağınız su arıtma cihazları ve soğuk ya da sıcak içme suyu  alabileceğiniz arıtmalı su sebilleri olarak ikiye ayrılıyor. Su arıtma cihazlarının hem tezgah üzerinde hem de tezgah altında kullanabileceğiniz farklı modelleri var. Arıtmalı su sebillerinin ise tezgah üstünde veya ayrı bir ünite olarak kullanılabilecek tam boy modelleri bulunuyor.

A. O. SMITH SU ARITMA CİHAZI REHBERİ

A. O. Smith su arıtma cihazları LTS serisi, Lotus serisi, Daphne Daisy, DF 600 ile Lily modellerinden oluşuyor. Arıtmalı su sebili serisi ise Frezya. LTS 75 LX motorsuz yapısı ile elektrik harcamadan, musluğunuzdan gönül rahatlığı ile su içebilmeniz için tasarlandı. LTS SX, Lotus 75 M ve Daphne ve Lotus 75 TC modellerinden oluşan modelleri Lotus Serisi tezgah altı ve tezgah üstü kullanıma uygun Kabinetli Ters Osmoz Sistemleridir. Kompakt tasarımı sayesinde mutfağınızda kolayca kendisine yer bulur. Gelişmiş filtrasyon sistemi sayesinde klordan kaynaklı kötü koku ve tatları suyunuzdan arındırır, küçük ev aletlerinizi kirecin olumsuz etkilerinden korur. Lotus 75 TC modeli ile tüm bu özelliklere ek led panel üzerinden filtre değişim zamanınızı takip edebilirsiniz. 

A. O. Smith Daisy Kabinetli Ters Osmoz modelinin Lotus Serisinden farkı, patentli ve daha verimli Side Stream Membran Teknolojisi ile 1.5 kat daha uzun ömürlü ve 1 bardak temiz suya karşılık 1 bardak atık su üretimi ile daha ekolojik membran filtresine sahip olmasıdır. Daisy’de ayrıca su arıtma cihazı filtrelerinin ömrünü otomatik olarak takip ederek değişim zamanında sizi uyaran Performans Takip Sistemi (PFM) var. DF 600 modeli ise 2.0 Patentli Memranı ile ön plana çıkıyor. Yeni nesil membran 2 bardak içme suyuna karşılık 1 bardak atık su üreterek güvenilir su içme suyu ihtiyacını karşılarken doğayı ve suyunuzu da korumayı amaçlıyor. Elektronik musluğu sayesinde filtre değişim zamanında sizi uyarıyor.

Lily Ters Osmoz Sistemi ise tüm bu özelliklere ek olarak ek koruma sağlayan Shield UV Sistemi ve Akıllı Elektronik Musluk Teknolojisine sahip. Frezya serisi ise doğal mineralli ve pH dengeli aynı anda sıcak ve soğuk su verebilen Ters Osmoz Arıtma Sistemli Su sebilleri. A.O. Smith Frezya serisi de tezgah üstü “Frezya 300TU” ve tam boy “Frezya 300S” olmak üzere iki farklı çeşide sahip. Tüm bu modeller hem işyeri hem de evler için kullanıma uygun.

İHTİYACINIZI BELİRLEYİN: HANGİ SU ARITMA CİHAZINI ALMALIYIM?

Alacağınız su arıtma cihazını şu kriterlere göre belirleyebilirsiniz:

  • Eğer aileniz 2-4 kişilik bir çekirdek aileyse; Lily, DF 600 Daisy, Daphne, Lotus, LTS ve Frezya Serisi sizin için uygun olacaktır. Ailenizde 4’ten fazla kişi var ise Lily, DF 600, Daisy ve Frezya sizin için daha uygun olacaktır.
  • Eğer işyeriniz 2-10 kişilik ise Lily, Df 600, Daisy, Lotus ve Frezya serisini kullanabilirsiniz. Ofisinizde daha fazla kişi varsa bu serilerden daha fazla adet almanız sizin için uygun olacaktır. 
  • Cihazınızı tezgah üstüne mi, yoksa tezgah altına mı koymak daha kullanışlı sorusu da önem taşıyor. Tezgahınızın üzerinde yeterli alan yok ise Lily, DF 600, Daisy veya Lotus Serisinden birini tercih edebilirsiniz.
  • Su arıtma cihazınızı sadece çay, kahve gibi içecekler veya yemek yapımında kullanmak dışında sebze ve meyvelerinizi de yıkamak için kullanmak istiyorsanız Daisy, Lily ve Lotus Serisinden birini seçebilirsiniz.
  • Suyum sadece oda sıcaklığında olmasın hem soğuk hem sıcak içme suyu elimin altında olsun mu diyorsunuz? Frezya Arıtma Sistemli Su Sebillerinden birini seçebilirsiniz.

Leave a Comment